مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طبیعت، بسان مادری مهربان انسان را در دامن خود می پروراند و سخاوتمندانه، همه منابع و سرمایه های خود را به پای او می ریزد. تاکنون همه موجودات روی زمین کوشیده اند تا به قانون و نظام طبیعت پیرامون خود گردن نهند و خود را با آن سازگار کنند، اما انسان، خواسته و ناخواسته، روند طبیعی محیط زیست خود را دگرگون کرده است.

 هر روز درختان بسیاری با قساوت، قلع و قمع می شوند و آب ها به هدر رفته و آلوده می شوند. جنگل های طبیعی ازمیان می روند، بسیاری از گونه های زیستی در حال انقراض هستند و صدها گونه به علت از دست دادن زیستگاه های خود، نابود شده اند. متأسفانه، آدمی بر خلاف دیگر موجودات، همواره تأثیر عمیقی در جهت نابودی و تهدید محیط زیست از خود بر جای گذاشته است، چنان که اکنون، از مهم ترین عوامل تخریب محیط زیست شناخته می شود.

روز جهانی محیط زیست فرصت مناسبی است که اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست به عنوان بستر توسعه پایدار برای جامعه بشری تبیین شود.

اهمیت محیط زیست در حدی است که دین مبین اسلام طبیعت و حفظ محیط زیست را امانتی از جانب خداوند در دست انسان می داند.

داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی و تخریب و طبیعتی مناسب برای انسان ها و دیگر موجودات ، عزمی جدی در جهت حفظ ، نگهداری و بهره برداری صحیح از مواهب و منابع زیبای زمین را می طلبد که این مهم وظیفه همگانی مردم و مسئولین است.

ویروس کرونا را می توان مصداق عینی دخالت انسان در نظام طبیعت و بر هم زدن نظم آن دانست. در کنار تهدید جهانی کرونا، شاهد اثرات مثبتی هم از این رهگذر هستیم. از جمله ترمیم لایه ازن و خیلی اتفاقات خوب دیگر به جهت توقف و تعطیلی فعالیت صنایع  آلاینده

 بی شک توانمند سازی مردم برای تبدیل شدن به فعالانی در زمینه توسعه پایدار و متوازن و ارتقای این بینش عمومی که جوامع در تغییر دیدگاه‌ها در خصوص مساله محیط زیست نقش محوری و اساسی ایفا می کنند. و همچنین ترویج مشارکت عموم مردم  با هدف اطمینان از برخورداری همه ملت ها از آینده ای امن تر و سعادتمندانه تر عزم جدی همراه با همدلی و مشارکت  مردم و مسئولین را می طلبد.

 

 به امید جامعه ای سبز و عاری از هر گونه آلودگی و سرشار از زیبائی 

 

 

Search-1

0
Shares