مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی              به کائنات ندا شد به صوت جلی

 

که بعد احمد مرسل به کهتر و مهتر          امام و سرور و مولا علیست علی

 

عید غدیر خم برابر است با 18 ماه ذالحجه که یادآور ابلاغ پیام امامت و ولایت از سوی پیامبر اکرم(ص) به تمام مسلمانان جهان است. در این روز بزرگ، رسول گرامی اسلام(ص) به امر الهی در مسیر بازگشت از مراسم حج، در محلی به نام غدیر خم حضرت علی(ع) را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود به همگان معرفی نموده و فرمودند:«من کنت مولاه فهذا علی مولاه»؛ هر کسی که من مولای او بودم از این پس علی مولای اوست.

اعمال عید غدیر

انتصاب حضرت علی(ع) به امامت در روز غدیر خم، ادامه رسالت مهم پیامبر گرامی اسلام بود. عید غدیر خم را عیدالله اکبر و عید آل محمد(ص) هم گفته اند که از جایگاه بسی عظیم برخوردار است به طوری که اعمالی متفاوت از سایر اعیاد برای آن توصیه شده است.

سپاس خدای را که ما را به این روز گواهی داشت و ما را از مؤمنان و کسانی قرار داد که به پیمان و میثاقی که در باره والیان امرش و بر پا دارندگان قسط و عدالتش از ما گرفته است وفا کردیم و ما را از انکارکنندگان و تکذیب کنندگان رستاخیز قرار نداد.

غدیر، سر آغاز رسالتِ آسمانی تمام پیامبران خداست درختِ دین، در غدیر است که سر به ملکوت می‏ ساید امامتِ دوازده خورشید، در روشنِ چشم‌های غدیر، طلوع کرده است اینک، دستِ تمامتِ اسلام است که بالا می‏رود ، اینک، دستِ نورانیِ قرآنِ ناطق است که تا عرش خدا اوج می‏ گیرد اینک، زمین است که به آسمان می‏بالَد اینک، خورشید است که بر تابشِ خود بر علی علیه السلام، به زمین فخر می‌کند و اینک این کلماتِ آسمانی، از ملکوتِ کلامِ پیامبر علیه السلام منتشر می‏ شود که هر که را من مولا و سرپرستِ اویم، پس علی علیه السلام نیز مولا و سرپرست اوست.

حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه‌ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان است، محضر  اعضای مجمع و هم استانیها و تمامی شیعیان جهان  تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

Search-1

0
Shares