مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

وقف به‌عنوان باقیات‌الصالحات نهاد عمومی معنوی غیردولتی جهانی محسوب می‌شود که در همه ادیان، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها به فرهنگ وقف به‌عنوان فرهنگ اصیل فکری که باعث مشارکت عمومی در حل آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه می‌شود، توجه شده است.

اصل وقف و تسریع در وقف از زیبایی‌های مکتب گران‌قدر اسلام است واقعاً چنانچه وقف و موقوفات را از مردم جدا کنیم و از جامعه فاصله بدهیم قطعاً سختی‌های گسترده بر مردم وارد می‌شود لذا می‌بینیم اسلام و رهبران آسمانی در طول تاریخ وقف را مهم شمرده و به آن اهمیت زیادی قائل می‌شدند.

باید به این مهم توجه داشته باشیم هر چقدر فرهنگ وقف در جامعه توسعه پیدا کند به آیندگان و نسل‌های بعدی کمک می‌شود تا از امکانات فراوان آن بهره ببرند و در نهایت موجب می‌شود آن‌ها هم در روزگار خودشان این کارها را انجام بدهند.

 یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی وقف است. وقف می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال و حل معضل بیکاری باشد.

یکی از بزرگترین مشکلات هر جامعه‌ معضل بیکاری است که بسیار خطرناک است. همه انسان‏‌ها برای گذراندن زندگی خود نیاز به تلاش و فعالیت دارند. نیازهای فردی و اجتماعی افراد در گرو کار و تلاش است و جامعه نیز برای گرداندن چرخ تولید در تمامی عرصه‏‌ها به نیروی کار نیاز دارد. در واقع بدنه‏‌ی اجتماع از وجود هرگونه نقص در هر گوشه‏‌ای از این پیکر، آسیب می‏‌بیند.

 لذا باید مردم را تشویق و ترغیب به وقف در زمینهٔ کارآفرینی کنیم و به‌عبارت‌دیگر می‌توان با راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی به اشتغال جوانان، تحصیل آنان و همچنین فعالیت درزمینهٔ  آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی  و رونق تولید کمک کرد.

 

Search-1

0
Shares