مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 روز وقف

وقف به‌عنوان باقیات‌الصالحات نهاد عمومی معنوی غیردولتی جهانی محسوب می‌شود که در همه ادیان، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها به فرهنگ وقف به‌عنوان فرهنگ اصیل فکری که باعث مشارکت عمومی در حل آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه می‌شود، توجه شده است.

اصل وقف و تسریع در وقف از زیبایی‌های مکتب گران‌قدر اسلام است واقعاً چنانچه وقف و موقوفات را از مردم جدا کنیم و از جامعه فاصله بدهیم قطعاً سختی‌های گسترده بر مردم وارد می‌شود لذا می‌بینیم اسلام و رهبران آسمانی در طول تاریخ وقف را مهم شمرده و به آن اهمیت زیادی قائل می‌شدند.

باید به این مهم توجه داشته باشیم هر چقدر فرهنگ وقف در جامعه توسعه پیدا کند به آیندگان و نسل‌های بعدی کمک می‌شود تا از امکانات فراوان آن بهره ببرند و در نهایت موجب می‌شود آن‌ها هم در روزگار خودشان این کارها را انجام بدهند.

 یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی وقف است. وقف می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال و حل معضل بیکاری باشد.

یکی از بزرگترین مشکلات هر جامعه‌ معضل بیکاری است که بسیار خطرناک است. همه انسان‏‌ها برای گذراندن زندگی خود نیاز به تلاش و فعالیت دارند. نیازهای فردی و اجتماعی افراد در گرو کار و تلاش است و جامعه نیز برای گرداندن چرخ تولید در تمامی عرصه‏‌ها به نیروی کار نیاز دارد. در واقع بدنه‏‌ی اجتماع از وجود هرگونه نقص در هر گوشه‏‌ای از این پیکر، آسیب می‏‌بیند.

 لذا باید مردم را تشویق و ترغیب به وقف در زمینهٔ کارآفرینی کنیم و به‌عبارت‌دیگر می‌توان با راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی به اشتغال جوانان، تحصیل آنان و همچنین فعالیت درزمینهٔ  آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی  و رونق تولید کمک کرد.

 

Search-1

0
Shares