مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

روز ملی ایمنی در برابر زلزله

پنجم دی‌ماه مصادف با روز ملی «ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی» که یادآور زلزله ۶/۶ ریشتری فاجعه‌بار و غم‌انگیز سال ۱۳۸۲ شهرستان بم می‌باشد که می‌تواند فرصت مناسبی برای ارتقای آگاه‌سازی و ارتقای فرهنگ عمومی در برابر زلزله و رعایت شاخص‌های ایمنی باشد.
این روز فرصت مغتنمی است تا توانمندی ها و نیز میزان آمادگی براي مقابله در برابر بلایای طبیعی را مورد سنجش قرار دهیم، نقاط ضعف و قوت را شناسایی و نسبت به رفع معایب و تقویت نقاط مثبت در بخشهای مختلف اقدام و به اين ترتيب در برابر حوادث طبیعی میزان خسارت را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

عمده پيشرفت هايي که طي 50 سال گذشته حاصل شده است به آمادگي براي زلزله و مخصوصاً  در زمینه استفاده از تجهیزات و فناوریهای نوین ساختمانی مربوط مي شود.

البته ناگفته نماند که طي چند دهه اخير استانداردهايي براي ساخت ساختمان ها در نظر گرفته شده است تا مقاومت آن ها در برابر نيروي امواج زمين لرزه افزايش يابد. از استانداردهاي جديد مي توان به تقويت مصالح و طراحي بناها به شيوه اي که از انعطاف پذيري لازم براي جذب ارتعاش ها برخوردار باشند بدون آن که تخريب شوند،  اشاره کرد که يکي ديگر از اين روش هاست.

 اینجانب با گرامیداشت ” روز ملی ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی ” که امسال با عنوان” حکمرانی خوب در کاهش ریسک بلایا” نامگذاری شده است ضمن قدردانی و تشکر از زحمات کلیه مسئولین و دست اندکاران امید داریم با برنامه ریزی اصولی ، سیاستگذاری صحیح و تعهد همگانی با لحاظ  الزام به استفاده از  تجهیزات و فناوریهای نوین ساختمانی ، تغییر در تراکم و طراحی سازه های ساختمانی شهری ، شناسائی و احیاء بافتهای فرسوده و استفاده از توان جوانان انقلابی در مدیریت بحران ، شاهد کشوری ایمن، آماده و پاسخگو در برابر حوادث و بلایای طبیعی باشیم.

Search-1

0
Shares