مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 روز جهانی گمرک

گمرگ به عنوان اصلی ترین نهاد اجرایی سیاست کشور در حوزه تجارت فرامرزی و مرزبانی اقتصادی ، مسئولیت مهم اعمال حاکمیت دولت در اجرای مفاد قانون امور گمرکی و ارایه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی و بهبود فرآیندهای ورود و خروج کالا را برعهده دارد، همواره نیازمند رهبری و مدیریتی توانمند و پرسنلی کوشا است.

بی تردید شفافیت، تسهیل و تسریع در فرایندهای گمرکی در مرزهای کشور بویژه در مناطق آزاد به عنوان یکی از مولفه های بسیار مهم در سهولت فضای کسب و کار و کمک به تقویت اقتصاد ملی و ارتباط و پیوند آن با اقتصادهای بین المللی و فرامرزی محسوب می شود.

کاهش چشمگیر زمان و هزینه ترخیص کالا با استفاده از روش ها و تجهیزات هوشمند و الکترونیکی که بدون تردید جز با تلاش مستمر و بی وقفه مدیران و کارکنان زحمتکش گمرک میسر نبود، تأثیر بسزایی در تسهیل و توسعه تجارت همزمان با اعمال شدیدترین تحریم های خصمانه علیه ایران عزیزمان داشته است.

 دراین فرایند است که باید روزجهانی گمرک را ارج نهاد چرا که از یک سو موجبات جلب توجه همه مردم، کارگزاران و فعالان اقتصادی به اهمیت و زحمات و حساسیت و پیچیدگی های کار گمرک را فراهم می نماید و از طرفی نیز فرصتی برای قدردانی از زحمات و خدمات صادقانه کارکنان شریف و مدیران سخت کوش این سازمان بسیار راهبردی در نظام توسعه ملی پیش روی ما قرار می دهد.

 اینجانب این روز ارجمند را به همه کارکنان و مدیران گمرک جمهوری اسلامی ایران در جای جای کشور که نهایت همکاری را در تسهیل و تسریع فعالیتهای اقتصادی و تجاری بخش های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی و خدمات بویژه در شرایط سخت ناشی از محدودیتهای کرونایی یک سال اخیر در چارچوب قوانین و مقررات مرتبط معمول می نمایند، تبریک و تهنیت عرض نموده توفیق همگان را در کمک به ارتقای مستمر سطح کارآمدی گمرکات کشور در ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری که در سالهای اخیر شاهد پیشرفتهای قابل توجه در این حوزه نیز بوده ایم، از درگاه احدیت مسالت می نمایم.

امیدوارم با همکاری موثر و نظام مند گمرک جمهوری اسلامی ایران شاهد تسهیل فضای کسب و کار و کمک به توسعه اقتصاد ملی ، منطقه ای و بین المللی باشیم.

 

 

Search-1

0
Shares