مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

روز کارآفرینی و آموزش حرفه ای

 بی تردید تلفیق دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توام با کار آفرینی، تاثیرمهمی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمند سازی منابع انسانی دارد.

امروزه آموزش های هدف دار فنی و حرفه ای و کارآفرینی به عنوان یک راهبرد ملی برای دست‌یابی به موفقیت اقتصادی، رفاه اجتماعی، خلاقیت و نوآوری، فرصت شناسی و ارزش آفرینی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه زبانزد همگان است. همچنین زمینه لازم را برای ایجاد مزیت‌های رقابتی و استفاده بهینه از مزیت‌های نسبی فراهم می‌کند و به همراه آن، دستیابی به رشد اقتصادی بالا و باثبات و حل معضل بیکاری و در نهایت، راه را به سوی توسعه اقتصادی می‌گشاید .

توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای رشد اقتصادی ایران و به ویژه شتاب دهی به فرآیند تولید امری حیاتی است؛زیرا سرمایه گذاری های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا استفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی گیرد .

بی شک با توجه به تغییر ماهیت کسب و کار باید ضمن استفاده و بهره‌وری از شیوه‌های موجود آموزش و حفظ اشتغال و برنامه‌ریزی لازم برای مهارت آموزی از طریق شیوه‌های نوین و متناسب با شرایط آینده مد نظر قرار گیرد.

اینجانب فرا رسیدن ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه‌ای و هفته ملی مهارت را به کلیه تلاشگران و دست اندرکاران عرصه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ومهارت آموزی تبریک و تهنیت عرض نموده،توفیق روز افزون را در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق سیاست‌های دولت جدید(سیزدهم) در جهت ارائه خدمات آموزشی و مهارت افزایی با هدف کار آفرینی و رونق اشتغال از خداوند متعال مسئلت دارم.

Search-1

0
Shares