مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

به مناسبت سالروز مقاومت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 مقاومت در لغت، به معنای ایستادگی، برابری، مقابلی، پافشاری، استقامت، پایداری است. (دهخدا، ذیل مقاومت) مفهوم اصطلاحی نیز از مفهوم لغوی آن فاصله نگرفته است و همین معنا را در حوزه های مختلف به کار برده اند. می توانیم دو ویژگی اساسی برای مقاومت بیان کنیم:

الف) حتماً باید کنشی به وقوع بپیوندد تا مقاومت به منصۀ ظهور رسد. از این ویژگی ممکن است این گونه برداشت شود که بنابراین، مقاومت ماهیتی انفعالی دارد، اما باید دانست که الزاماً به مفهوم انفعال نیست، بلکه می تواند رفتاری فعالانه و لو کلامی، شناختی یا فیزیکی باشد. بنابراین، مقاومت ممکن است به دلیل وجود شرایط خاص یا اقدامات اولیه باشد، اما راهبردها و تاکتیک های آن می تواند فعالانه باشد و ابتکار عمل در اختیار مقاومت کننده باشد.

ب) مقاومت به سبب وجود دست کمی از تضاد با وضع موجود است؛ این تضاد در قالب مخالفت، نفی، تغییر اجتماعی، تناقض، مقابله، به چالش کشیدن یا تخریب و اختلال بیان می شود.

ج) مقاومت، سیاستی مستمرّ است، نه مقطعی.

  استقامت در مفهوم قرآنی آن اصطلاحی برای پایداری در دین و مسیر حق در برابر کژیهاست. اهل معرفت تعابیری چون «اهل استقامت» و «منزل استقامت» را که مرحله ای از مراحل سلوک الی اللّه است به کار می برند. در نظر عارفان، استقامت برزخی است بین پرتگاههای مخوف عالم تفرق و سدرةالمنتهای عالم جمع و روحی است که احوال سالکان بدان زنده و باقی است.

 

 اینجانب 23 مردادماه سالروز مقاومت اسلامی ، را به تمامی مردم شریف استان خصوصاً خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تبریک عرض می نمایم و بر این باورم که در نبرد اقتصادی امروز استکبار جهانی با ملت ایران و تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی , بار دیگر مردم ما در سایه وحدت با پیروی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می تواند با سربلندی و پیروزی از این گردنه سخت عبور کند و همچون همیشه در دنیا سرافراز و مایه امید کشورهای آزادیخواه باشد.

 

 با آرزوی توفیق روز افزون برای تمامی آزادی خواهان جهان

  

صدای مقاومت ، به مناسبت 23 مرداد سالروز مقاومت

 

 

 

Search-1

0
Shares