مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس

سی و هشت سال پیش در 5 ثور 1359، آمریکا با تعدادی بالگرد و هواپیما، خاک ایران را مورد حمله نظامی قرار داد.

دولت آمریکا که از ترفندهای مختلف خود درچارچوب شکست نظام جمهوری اسلامی ایران به نتیجه‎ای نرسیده بود، به قصد رهایی جاسوسانش که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 عقرب 1358 دستگیر شده بودند، به ایران حمله کرد.

حمله نظامی به طبس با وجود برنامه ریزی دقیق، تجهیزات پیشرفته و تمرین‎های زیادی که آمریکایی‎ها در مکان‎های مشابه انجام داده بودند، به علت وقوع توفان شن در بیابان‎های کویری اطراف شهر طبس، شکست خورد و تعدادی از هواپیماها و بالگردهای آمریکایی آتش گرفت و چند نیروی نظامی آمریکا کشته شدند و باقی آنان با ناکامی و رسوایی از خاک ایران گریختند.

قرار بود آمریکایی‎ها پس از فرود در طبس، با بالگرد به سوی تهران پرواز کنند تا افرادی را که تحت عنوان دیپلمات در سفارتخانه آمریکا به جای ماموریت دیپلماتیک مشغول جاسوسی و طراحی عملیات براندازای نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بودند از این محل خارج کنند.

اسنادی که از آن واقعه برجای مانده بود نشان می‌داد این اقدام با اجرای نقشه‌ای دقیق با استفاده از شرایط اقلیمی ایران در صحرای طبس از طریق شناسایی فرودگاهی متروکه در شرق ایران و با محاسباتی دقیق طراحی شده بود.

ماجرای طبس به عنوان سند دیگری از اهداف تجاوزکارانه آمریکا علیه ملت ایران در تاریخ رویدادهای پس از انقلاب اسلامی ثبت شد.

 اینجانب ضمن گرامیداشت واقعه شکست استکبار جهانی در صحرای طبس و همچنین پاسداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید محمد منتظر قائم ، را به محضر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی)، فرماندهان نیرو‌های مسلح و ملت شریف ایران اسلامی تبریک می‌گویم.

توفیق روزافزون نیرو‌های مومن، انقلابی و متعهد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه‌ی حوزه‌ها  را از درگاه ایزدمنان خواستارم.

Search-1

0
Shares