مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آموزش علمی با کیفیت یکی از ارکان دستیابی به آینده ای پایدار است که ما باید بر آن سرمایه گذاری کنیم تا همه زنان و مردان توانمند شده و زمینه های خلاقیت و نوآوری که لازمه قرن آینده است، فراهم شود. این پیام یونسکو در این روز است.

 این روز جهانی، فرصتی را برای موسسات علمی، دولت‌ها، اجتماعات مدنی و دانشمندان فراهم می‌کند تا در مورد صلح و توسعه که از اساسی‌‎ترین مفاهیم اجتماعی است، به بحث و تبادل نظر بپردازند.

علم دو  لبه یک چاقو است که می‌تواند هم نقش مثبت داشته باشد و هم منفی و این نحوه استفاده از علم است که می‌تواند در خدمت صلح باشد یا خیر چراکه این علم بوده که بشر را از زندگی غارنشینی خارج کرده و وی توانسته کرات دیگر را تسخیر کند.

در نگرش نوین یونسکو، صلح تنها به معنای نبود جنگ میان دولت‌ها نیست، بلکه می‌تواند به معنای مدیریت ملی سازنده، حل و فصل اختلافات و ایجاد هماهنگی در روابط میان بخش‌های مختلف نهادی یک جامعه باشد.

واضح است جوامعی که از روش علمی سود می‌جویند، می‌توانند رویکردی مشترک برای رفع چالش‌های جهانی داشته باشند و تلاش کنند به جای یافتن اختلاف‌ها، بر اشتراکات متمرکز شوند تا از این طریق شکوفه صلح سربرآورد.

به امید توسعه عدالت اجتماعی در امر آموزش ، اقتصاد و اشتغال  برای عموم مردم ایران زمین

Search-1

0
Shares