مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

میرزا کوچک خان جنگلی و نهضت اسلامی جنگل نماد استکبارستیزی مردم مسلمان و غیور استان گیلان است که در آن برهۀ حساس تاریخی به ملت مظلوم و تحت سیطرۀ رژیم ستم‌شاهی ایران، درس آرمان‌خواهی و آزادگی، مبارزه با رژیم دیکتاتوری و مستبد و ایستادگی در برابر تجاوز و نفوذ بیگانگان آموخت و مقدمه‌ای برای آغاز مبارزات انقلابی ملت شریف ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) شد.

میرزا کوچک خان “سردار جنگل” در تاریخ کشورمان همواره یاد آور رشادت ها و دلیری های مردمان عدالت خواه و دین‌دار بوده است. یازدهم آذر ماه سالروز شهادت این دلاور مرد از دیار گیلان است که هنوز هم با گذشت حدود یک قرن همچنان در دل و جان مردمان ایران جاودانه و مغفول  مانده و نیازمند فعالیت دوچندان محققان و تاریخ‌پژوهان در این زمینه می‌باشد تا مبادا دشمنان انقلاب اسلامی با سوء‌استفاده از این غفلت و کم‌کاری تاریخی، شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی را کم‌رنگ جلوه دهند و با اهداف کینه‌توزانه به نهضت اسلامی جنگل صبغۀ لیبرالی و کمونیستی و حتی تجزیه‌طلبانه دهند در حالی که این شهید مبارز اهدافی متعالی همچون تشکیل حکومت اسلامی و ایجاد اتحاد بین امت مسلمان را در سر می‌پروراند و دلایل قیام خود را حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران و محافظت از اصول و مبنای دین مبین اسلام اعلام کرده بود.

 اهمیت قیام میرزا تا به آنجا است که رهبر معظم انقلاب اسلامی، منشا حرکت میرزاکوچک خان را صد در صد ایرانی اسلامی دانستند و فرمودند: میرزا ضمن مقابله با اجنبی در حفظ استقلال کشور کوشا بود و با تحرکات استبداد داخلی هم مبارزه می کرد.

اگرچه میرزا کوچک خان شهید شد، اما باید مسئولان و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران  ، بالاخص جوانان دنباله روی آرمان‌های این سردار بزرگ کشور باشند.

Search-1

0
Shares