مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به مناسبت روزجهانی صنعت هواپیمائی 

ناشناخته بودن ابعاد مختلف صنعت هواپیمایی برای سیاست گذاران و تصمیم گیران باعث شده است که صنایع هوافضا جایگاه شایسته خود را در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های کلان نداشته باشد. مشخص نبودن تعداد شاغلین، میزان گردش مالی سالیانه، میزان اشتغال زایی، درصد انتقال فناوری به صنایع دیگر، میزان تأثیر گذاری در امنیت و دفاع کشور در حوزه صنعت هوا فضای کشور باعث می گردد تا تصمیمات و سیاست های اتخاد شده نتواند به درستی به اجرا درآید و نتیجه مطلوب حاصل نگردد و با وقوع حوادث غیر مترقبه هر از گاهی صنایع هواپیمایی کشور با بحران های عمده ای مواجه گردد.

در حال حاضر چرخه طراحی، ساخت، تعمیر و نگهداری و همچنین بهره‌برداری از هواپیماهای رده هوانوردی عمومی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جهان، در اختیار بخش خصوصی است.

توسعه مشارکت بخش خصوصی در حوزه تولید مصنوعات هوانوردی عمومی و حمایت دولت در جایگاه سیاستگذاری و نظارت عالیه، از جمله عوامل مهم توسعه صنعت هوانوردی در کشور به شمار می‌آید.

بدون شک حوزه هوانوردی عمومی با گستره وسیع خود، دارای کاربردها و قابلیت‌هایی است که در دست بررسی بوده و ارائه اطلاعات و تبیین جنبه‌های گوناگون صنعت هوانوردی عمومی و توجه به این حوزه پربازده در اقتصاد، امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.

به امید پررنگ شدن نقش بخش خصوصی  و آرزوی توسعه و شکوفائی هرچه بیشتر و بهتر  صنعت هواپیمائی در میهن عزیزمان ایران 

 

Search-1

0
Shares