مجمع کارآفرینان نواندیش آرتا  ، مقدم بازدیدکنندگان عزیز را گرامی می دارد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان

روز ملی ادبیات کودک و نوجوان فرصت مناسبی برای پرداختن به این حوزه مهم از ادبیات است، حوزه ای مغفول و فراموش شده که می توان گفت توسط مهدی آذر یزدی بازآفرینی شد. هجدهم تیر ماه در تقویم رسمی به عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان ثبت شده است. ادبیاتی که می‌توان گفت ریشه‌های نسل آینده به آن وابسته است.

 ادبیات از طریق برقراری ارتباط با افراد، هم بر جامعه تاثیر می‌گذارد و هم از آن تاثیر می‌پذیرد و همین ویژگی نقش و کارکرد مهم ادبیات را در اجتماع و زندگی می‌نمایاند. در این میان، ادبیات کودک نقشی به مراتب حیاتی‌تر و تاثیرگذارتر دارد. چراکه کودکان به عنوان بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی بالقوه‌ی انسانی، جامعه را به حرکت در مسیر توسعه، امیدوار نگه می‌دارند. 

 ادبیات کودک با ساختن جهانی شگفت و سرشار از تخیل، عاطفه، اندیشه و کشف، موقعیتی فراهم‌ می‌سازد تا کودکان با تجربه‌ لذتِ خواندن، نگاهی مهربانانه و سرشار از آشتی به جهان داشته باشند. 

خوشحال خواهیم بود در جامعه‌ای زندگی کنیم که هنوز در آن، نقش ادبیات به رسمیت شناخته می‌شود و از سوی بالاترین نهادهای سیاست‌گذاری و مدیریت فرهنگی، برای ترویج و رشد آن برنامه‌ریزی و تلاش می شود و امیدواریم  به دیدن  روزی که در آن، نقش ادبیات کودک و نوجوان در پرورش و رشد کودکان سرزمینمان بیش‌تر و مؤثرتر از یک روز  در تقویم رسمی کشور باشد.

 

Search-1

0
Shares